Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chuť pomáhat-pomoc Ukrajině

  Cca před rokem jsem rovněž začal spolupracovat jako dobrovolník a člen s organizací "Chuť pomáhat humanitární z.s..", která pomáhá lidem postižených válkou na Ukrajině. Pokud by jste chtěli přispět jakoukoliv finanční částkou, nebo se osobně zapojit do nějakého našeho projektu či donést nějaké věci na námi pořádané materiální sbírky podívejte se na naše stránky http://www.chutpomahat.cz, kde se můžete dozvědět více o našich projektech, zjistit číslo našeho transparentníého účtu, apod. Jakákoliv finanční částka pomůže. Stačí třeba 50 Kč. Vím je to kapka v moři, ale když těch kapek bude více, objeví se najednou celý oceán.

     I když média o situaci na Donbase již příliž neinformují, válka stále pokračuje a lidé strádají, především v zimě, kdy teploty mnohdy dosahují třeba i -30°C. Lidé nemají co jíst, protože nefungují bankomaty a ukrajinský stát do těchto oblastí neposílá sociální dávky a důchody, protože všechny zde žijící lidi považuje za teroristy a nehledí na to, že zde žijí i normální lidé, kteří se ničím neprovinili. Není zde práce a lidé proto nemají finanční prostředky. Nejhůře jsou na tom staří a nemohoucí lidé o které se nemá kdo postarat a nikoho nemají za kým by mohli utéct do bezpečnějších oblastí Ukrajiny. Takový lidé zde žijí pod přímou palbou, před kterou, když mohou se schovávají ve sklepeních svých domů a mnohdy i velice dlouho nemohou vyjít ven.

       A takovým potřebným lidem se my snažíme pomáhat. Vozíme jim chleba přímo do frontových oblastí. V zimě jsme pro ně vyrábeli v naší dílně kamínka a instalovali je do bytů, zařizujeme jim otop na zimu v podobě otopného dřeva, opravujeme poškozené domy. Na Ukrajinu jsme dovezli 22 tun mouky, kterou jsme dostali darem od firmy Penam. Současně jsme dovezli střešní kritinu na pokrytí střech poškozených domů a dopravily na Ukrajinu mnoho věcí z našich materiálních sbírek. Současně organizujeme pomoc dobrovolníků, kteří pomáhají lidem přímo na místě. Pokud by jste proto měli zájem jakkoliv pomoci nebo se účastnit pomoci přímo na místě, podívejte se rozhodně na náš výše uvedený web na kterém naleznete všechny potřebné kontakty.

  Chuť pomáhat- Jak můžu pomoci

 

Chuť pomáhat-Kdo jsem, Michal "Kody" Kislicki

 

Chuť pomáhat-Jak nám můžete pomoci

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Facebook

Kontakt

Jiří Pospíšil

733400648

pospisiljiri@seznam.cz


Archiv

Kalendář
<< leden / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 91291
Měsíc: 965
Den: 26